Sony SEL90M28G E Mount - Full Frame 90mm F2.8 Telephoto Macro G Lens
In stock
or
Add to compare
Add to wishlist
Your Payment is 100% Secure
Category: camera lens
Tag: Lens
Share: Facebook Twitter Tumblr Linkedin
11 people are viewing this product right now
🔥 6 items sold in last 3 hours
Brand:
  • BEAUTIFULLY SMOOTH BACKGROUNDS: Smooth bokeh is supported by a 9-blade circular…
Estimated delivery: 5 days
Additional information
Reviews (0)
Package Dimensions L x W x H
‎20.8 x 12.2 x 11.9 centimetres
Package Weight
‎0.97 Kilograms
Product Dimensions L x W x H
‎35 x 12 x 12 millimetres
Item Weight
‎602 Grams
Brand
‎Sony
Camera Lens
‎90 mm
Colour
‎Black
Has image stabilisation
‎Yes
Included components
‎Lens hood (ALC-SH138: round shape, bayonet type), Lens front cap, Lens rear cap, Case
Lens Fixed Focal Length
‎90 Millimetres
Max Focal Length
‎90 Millimetres
Min Focal Length
Model year
‎2015
Plug profile
‎Sony E
Objective Lens Diameter
‎62 Millimetres
Part number
‎SEL90M28G
Zoom Type
‎Fixed
Lens Design
‎Prime
Maximum Aperture Range
‎F2.8
Focus type
‎Auto/Manual
Style
‎Single
Photo Filter Thread Size
‎62 Inches
Guaranteed software updates until
‎unknown
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Sony SEL90M28G E Mount – Full Frame 90mm F2.8 Telephoto Macro G Lens” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked
Related products
Out of stock
Olympus M.Zuiko Digital 45mm F1.8 Lens, for Micro Four Thirds Cameras (Black)
Read more Quick View
Olympus M.Zuiko...
Ebay
Out of stock
Canon RF 14-35mm F4 L is USM Lens
Read more Quick View
Canon RF 14-35m...
Ebay
SMC PENTAX-M f3.5 28mm Asahi Japan LENS
SMC PENTAX-M f3...
2.2x Telephoto Zoom Lens for Canon EOS Rebel T7i DSLR Camera with 18-55mm Lens
Add to cart Quick View
2.2x Telephoto ...
PANORAMIC + MACRO LENS FOR Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III Lens EOS Rebel T5 T7
Add to cart Quick View
PANORAMIC + MAC...
Tamron 35-150mm F/2-2.8 Di III VXD for Sony E-Mount Full Frame/APS-C
Tamron 35-150mm...
Canon EF 75-300...
Amazon
Sigma 258306 105mm F2.8 EX DG OS HSM Macro Lens for Nikon DSLR Camera , Black
Sigma 258306 10...
Amazon
Tamron TC-X14 1.4x Teleconverter Lens for Nikon Mount - Black
Tamron TC-X14 1...
Sigma 745101 150 - 600 mm F5 - 6.3 DG OS HSM Contemporary Canon Mount Lens, Black
Sigma 745101 15...
Canon EF 100-400 mm f/4.5-5.6L IS II USM Lens for Camera
Canon EF 100-40...
Apexel HD Cell ...
Canon RF 16mm F2.8 STM - Ultra-wide lens for Canon R system cameras, ideal for volgging, landscapes and architecture.
Canon RF 16mm F...
Canon RF 16mm F...
Canon EF 50mm f/1.8 STM Lens in ORIGINAL RETAIL BOX
Canon EF 50mm f...
Open box - Sony E 16-50mm f/3.5-5.6 OSS Lens for Sony a6300 A7 E-mount Cameras
Open box –...
Olympus M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO Lens, for Micro Four Thirds Cameras
OM SYSTEM OLYMP...
Canon EF 50mm f/1.8 STM Lens i...